Wydarzenia

Szkolenie komercjalizacji badań naukowych


W dniu 2 października br. odbyło się szkolenie z zakresu komercjalizacji badań naukowych przeznaczone dla pracowników IUNG PIB.

Najważniejsze kwestie poruszane podczas szkolenia odnosiły się do podstawowych definicji dotyczących tematu komercjalizacji i transferu technologii, rodzajów komercjalizacji oraz podmiotów w niej uczestniczące. Zaprezentowane zostały formy ochrony prawnej własności intelektualnej na poziomie krajowym i europejskim, rodzaje umów mających zastosowanie  w procesie komercjalizacji oraz kwestia kształtowania relacji pomiędzy naukowcami a jednostkami, w których pracują.

Szeroko zostały omówione niezbędne podstawy prawne zarówno krajowe jak i unijne do prowadzenia działań przez instytuty badawcze w tym obszarze, pokazana została specyfika instytutów w kontekście komercjalizacji i transferu technologii.
Istotnym zagadnieniem  prezentowanym podczas szkolenia było tworzenie spółek prawa handlowego w celu komercjalizacji wyników badań naukowych i prac rozwojowych. Komercjalizacja  została ponadto przedstawiona w kontekście regulacji podatkowych oraz zamówień publicznych.
Podczas szkolenia uczestnicy mieli możliwość zadawania pytań dotyczących konkretnych spraw z jakimiś potykają się w ramach prowadzenia działalności naukowo-badawczej.

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.