Aktualności

Spotkanie Przedstawicieli Grupy Wyszehradzkiej (V4),09.11.2017, Budapeszt, Węgry


9 listopada 2017 spotkali się w Budapeszcie eksperci z krajów Grupy Wyszehradzkiej, by porozmawiać o zmianach klimatu i rolnictwie. IUNG reprezentowała Magdalena Borzęcka która z upoważnienia Pana Dyrektora prof. Wiesława Oleszka podpisała list intencyjny deklarujący zharmonizowanie działań badawczych przygotowujących rolnictwo w regionie środkowoeuropejskim do zmian klimatycznych.
Magdalena Borzęcka wygłosiła na spotkaniu referat pt: Environmentally friendly farming and the role of soils in the shadow of climate change.
W spotkaniu, które zorganizowała węgierska prezydencja Grupy Wyszehradzkiej (V4) Polskę reprezentowali także: prof. Grzegorz Woźniakowski z Państwowego Instytutu Weterynarii - Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach oraz Robert Sobkow z Instytutu Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich w Poznaniu. W spotkaniu wziął udział również Michał Andrukonis kierownik Wydziału Polityczno-Ekonomicznego w Ambasadzie RP w Budapeszcie.

 

 
 
 
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.